Architecture Tour

Český Krumlov is one of the first places in the Czech Republic to be included among UNESCO World Heritage Sites. This town will enchant every visitor with its exraordinary amount of unique Medieval monuments concentrated in a small integral area. Still retaining its original layout from the 14th century, the town is now a living textbook of Medieval architecture. The visitor who is lucky enough to witness this beauty of countless Gothic, Renaissance, and Baroque structures feels as if a magic wand has sent him back to the 16th century.

Join the Architecture Tour !

You can:

 • admire magnificent examples of Italian, Austrian, Bavarian, French, and even Dutch architecture.
 • study basic features of Gothic, Renaissance, Baroque, Rococo and Empire architecture
 • quickly learn the differences between the styles
 • finaly become an expert of European medieval architecture

The "Architecture Tour" is focoussed on the medieval architecture of European towns and castles.

Tour is provided by proffesional construction engineer.

Tour lenght: 120 min
Price: 2 000 CZK
Guide: Oto Šrámek - diploma construction engineer, Technical University Prague

This is where your text starts. You can click here and start typing. Aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci.

Prohlídka "Architektura"

Václav Hájek - Architektura, klíč k architektonickým slohům: "Barvitost našich měst nespočívá v jednotě architektonického výrazu, ale často právě v různosti sousedících slohových forem nebo různých slohových prvků na jedné stavbě. Jedinečnost architektury spočívá v tom, že architektonický sloh vstřebává materiální a duchovní prostředí země nebo konkrétní oblasti. Poučený pozorovatel daleko intenzivněji prožívá a prociťuje dojmy a nové získané informace o stavebních památkách dovede zařadit do systému a ocenit je v konfrontaci s památkami jinými. Dochází k postupnému opadávání závojů, které halí doposud skryté příčiny tvarů. "

Historické centrum města Český Krumlov je ve světě nazýváno pokladnicí středověké architektury. Na malém prostoru se zde nachází unikátní ukázky všech stavebních slohů od 13. do 19. století. Pozdně gotická průčelí, ojedinělá kolekce renesančních štítů, dynamické křivky baroka, smyslné rokoko a císařský empír činí z města živou učebnici architektury.

Během prohlídky "Architektura" se naučíte ...

 • rozeznávat jednotlivé stavební slohy a jejich kombinace
 • podle okenních růžic a portálů a ostění rozlišíte vrcholnou gotiku od pozdní gotiky
 • s překvapením zjistíte, že supraporta není jenom super hudební festival
 • že krabi nejsou jenom zvířátka s klepety cupitající po pláži, ale i běžná ozdoba četných českých kostelů
 • význam slova manýrismus a jeho projevy v umění a architektuře a malířství
 • co je to fiála, tympanon, krakorec, prampouch, freska, chiaroscuro, suprafenestra šambrána atd.
 • jak to bylo ve skutečnosti se sgrafitem v Českém Krumlově

To vše v terénu a na konkrétních ukázkách ! Během prohlídky se naučíte vnímat detaily fasád, oken a portálů. Dílčí fragmenty a prvky brzy dokážete sami zaškatulkovat do názvosloví jednotlivých stavebních slohů. Naučíte se odbornou terminologii a příště budete sami opravovat výklad průvodců hradů a zámků.

Podvečerní prohlídka: 120 min
Cena: 2 000 Kč
Průvodce: Oto Šrámek - diplomovaný stavební inženýr ČVUT Praha

This is where your text starts. You can click here and start typing. Aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci.

建築ツアー

チェスキークルムロフはユネスコ世界遺産に登録されたチェコで最初の場所の一つです。この街は小さな総面積に、独自の中世モニュメントのたぐいまれな数の多さで全ての訪問者を魅了することでしょう。14世紀から原形の配置を維持したまま、今では生きた中世の建築教科書としてたたずんでいます。数え切れないほどのゴシック、ルネッサンス、バロック様式の美しさを目のあたりにする訪問者はまるで魔法によって16世紀に送り出されたように感じることでしょう。

建築ツアーにぜひ !

概要 : イタリア、オーストリア、バイエルン、フランス、オランダの壮大な建築鑑賞。
ゴシック、ルネッサンス、バロック、ロココ、帝国建築様式の基本的な特徴を学習。
それらのスタイルの違いをすばやく習得。
そしてヨーロッパ中世建築の専門家となる!

この "建築ツアー" は、ヨーロッパの街や城の 中世建築を焦点としています。
ツアーはプロの建築技術者がご案内いたします。
ツアー時間 : 120分
料金 : 2 000 CZK /80ユロ
催行時間 : 応相談 (16時以降可)
ガイド: オト・シュラーメック (プラハ工科大学・建築技術学科卒業)